Komentáře


Kolorované mlýny pod kostelem

ja si pametám ,že v roku 1973 sa volala zlatá lod´

STANO MARTINKOVIC, dne 16.8.2017


Pionýrský tábor Lužnice

V Kolodějích za řekou na Rosín. Tábor po revoluci ještě stál, nyní již je zlikvidován – v poslední době jsem tam nebyl, tak nevím jak to tam vypadá.

Konečný Fr., dne 12.8.2017


Pionýrský tábor Lužnice

Dobry den. Byl jsem v tomto tabore pred 43 lety. Letos jsem po nem v kolodejich marne patral. Muzete mi prosim sdelit kde se presne nachazel? Nebo snad jeste nachazi?

Michal, dne 5.8.2017


Náměstí Míru od spořitelny

Vracím se zpětně k článku – ,,Čerpadlář seděl,,- možná že ano ale jen v době kdy tehdejší benzinová stanice byla na rohu Hotelu Plaňanský- Zlatá Loď a benzin se čerpal ze sudů !!. Nová benzínka měla již svoje zázemí pro obsluhu (mimo WC). Pokud byla potřeba akutní , zamkly se stojany i kancelář – a honem do hotelu. V té době bylo málo řidičů kteří pospíchali jako dnes , každý pochopil situaci a s ůsměvem počkal příchodu obsluhy , snad se ani tehdy od pumpy neodjíždělo bez zaplacení ??!.

Václav Horák, dne 12.7.2017


Choďte vpravo! Rychlá jízda

Na Brodech 461, je to pod kopcem na Semenec.

admin, dne 12.6.2017


Choďte vpravo! Rychlá jízda

Kde byla na pohlednici zminovana „vilova ctvrt“?

Janca, dne 7.6.2017


Kolorované mlýny pod kostelem

Hotel 🙂

admin, dne 15.5.2017


Kolorované mlýny pod kostelem

takže zlatá loď nebyla zlatá loď, ale Motel Plaňanský ?

F, dne 15.5.2017


Místopis

david som rád, že si sa pozastavil u mojich komentároch a velmi ti dakujem za tip na koho by som sa mohol obrátiť keby som sa zasa niekedy v týne stavil,a chcel by som sa niečo poiformovať možno aj 40 rokov do zadu bol by som rád keby som si mohol s týmto potencionálnym pametníkom porozprávaťs p. slošiarom z neznašova dakujem

stano martinkovic, dne 16.4.2017


Místopis

Zkusil bych pana Slošiara z Neznašova

David, dne 4.4.2017


Vstříc světlým zítřkům! Průvod přes Starý most u Pavláčky

Dobrý den, je to jiná, tak co byla přesunuta do Žižkovy ulice byla opodál, na křižovatce. Viz. tato fotka, tady je to krásně vidět http://www.starytyn.cz/fotogalerie/bojiste/bozi-muka-tehdy-jeste-na-bojisti-u-zelezneho-mostu/

admin, dne 28.3.2017


Vstříc světlým zítřkům! Průvod přes Starý most u Pavláčky

Dobrý den, chci se jen zeptat, jestli ta kaplicka nebyla přestehovaná do uloce Žižkova, pod skolu na MS.Diky za informaci.

Rumlerová, dne 28.3.2017


Co dělá L.S.? Bude z toho něco???

Jestli byla slečna smyslná nevíme, mysl spanilou měla 😁 (spanilomyslná).

Matie Rychlíková, dne 8.3.2017


Pohled ze zámecké chodby za večera

To bylo krásně zarostlé náměstí, tam se určitě dalo posedět ve stínu stromů a popovídat si .

drahomíra, dne 7.1.2017


Výhled na městečko

Dobrý den, můžete zapátrat v muzeu nebo u pamětníků a pak se s námi tady podělit 🙂 děkujeme

admin, dne 24.12.2016


Výhled na městečko

Prosím ,dá se dohledat, nebo odvodit z kterého roku to je? Mohlo by být součástí prezentace i uvádění roku ,ze kterého pochází fotografie.Děkuji.

drahomíra, dne 24.12.2016


Neznášov zámek, zde bydlím

v neznašovje sme chodili na stráž na zámek

stano martinkovic, dne 11.11.2016


Škoda 120 před ubytovnou Blanice

Máte pravdu, díky za info, opraveno 🙂

admin, dne 20.6.2016


Škoda 120 před ubytovnou Blanice

ta 120 stojí před Blanicí

Janča, dne 16.6.2016


fh-0001-baracnicky-pruvod-1977-snimek0062

Pan František FIALA – rychtář Vltavotýnské Baráčnické obce při uvítacím projevu.

Václav Horák, dne 15.4.2016


fh-0001-baracnicky-pruvod-1977-snimek0063

Na fotce jsou p. Antonie SLEPIČKOVÁ ,Jana ČAPKOVÁ ,Ludmila WAISOVÁ .Fotografováno u kapličky ,,Pany Marie Karlovské“ v Tyršově ulici(u Hrušků). Fotka je ale zrcadlově otočená !.

Václav Horák, dne 15.4.2016


Cesta k jatkám a na Brody

Po této cestě se jezdilo do Kamenolomu na Brodech. Poslední velký komorový odstřel byl v květnu 1959 . Ukončení provozu kolem r.1962.

Václav Horák, dne 11.4.2016


Kanoistika v Týně nad Vltavou má hluboké kořeny

Doplnění a oprava :: Na pravé straně fotky jsem se dopustil chybného popisu . Správný popis . KLUCI – V.Horák, JOSEF MEZERA, J. Příhoda. Omlouvám se , po 60 letech se některé osoby a jména ne vždy podaří identifikovat. V.H.

Václav Horák, dne 11.4.2016


>> Jak se mohu zapojit?

Děkuji za odpověď 🙂

Petr Vlasák, dne 27.3.2016


>> Jak se mohu zapojit?

dobrý večer, bohužel nemám nic takového. Mě zajímá pouze vše co se týká poštovní historie Týna.

havlátko, dne 26.3.2016


Moskvič 412 – stará cesta na Bechyni

Původní stará cesta na Tábor a Bechyni, v pozadí je komín od Stavoknstrukce. Dnes vilová zástavba.

Věra Nováková, dne 2.3.2016


Moskvič 412 – stará cesta na Bechyni

Myslim, ze vlevo je budova byvaleho Jitexu

MEZEROVA, dne 1.3.2016


Výstavba Sokolovny 16/20

Říká se klajcha, ne stromek.

jiri, dne 4.2.2016


>> Jak se mohu zapojit?

Dobrý den p. Havlátko,
je na Vašich historických fotografiích někde zachyceno předválečné opevnění kolem Týna nad Vltavou nebo kdekoli jinde ?

Petr Vlasák, dne 25.1.2016


>> Jak se mohu zapojit?

dobrý den,
1. mám zhruba asi 230 ks pohlednic ( do roku 1945 ) Týna a budu se je chtít zbavit.
2. vlastním „pár“ černobílých fotografií Týna.
3. protože již několik let dělám poštovní historii Týna, hledám ke spolupráci občany, kteří by mi pomohly alespoň k zapůjčení starých ústřižků od zelených složenek, tiskopisů, dopisů a jiných poštovních věcí oražených na poště v Týně. Rád uvítám i seznámení s bývalými zaměstnanci pošty a pamětníky.
Mohli bychom se nějak domluvit ? Děkuji a zdraví Havlátko ČB

Ladislav Havlátko, dne 7.1.2016


Šťastný celý nový rok 2016!

dakujem za vloženie videa ako sa traduje u vás masopust .u nás na slovensku sa tieto tradície udržujú vdaka folkloru ,ktorému mesto dáva zelenú.ako som si všimol u vás sa tomuto venuje večšina strednej a staršej populácie.u nás sa zapájajú hlavne umelecká škola škôlky ,základná škola a folklorná skupina gbelan,spevácke a tanečné skupiny ked sa to dá všetko do kopy tak je to velmi zaujímavé z hladiska rôznych osláv a kultúrnych podujatí.z hladiska, že sme pohraničná oblasťa že sme vyrastali vlastne na vašich TV programoch, je nám vaša kultura velmi príbuzná.Ani v reči nieje medzi nami bariéra a pesničky ktoré boli prezentované na masopuste sa u nás spievajú ako u vás. tak si to každú chvílu vyhladám a popočúvam. len keby to nebolo tak daleko.aj by sme podporili vaše zviky

stano martinkovic, dne 6.1.2016


Diagonálně přes náměstí..

Fotografie ještě ,,Starého Týna“ kolem r.1965-70 , ještě stojí domy na potoce a v Jiráskově ulici nežli byly zbourány pro silniční průtah Tábor, Milevsko s odbočkou na Veseli n. Luž. Jsou již zbořeny domy v ulici Děkanské a udělaná nová vozovcka. V horním rohu náměstí je u ,, Slabých“ odstraněn štít a půdní vestavba / provoz. Oděvní Tvorby/. Dále ještě stojí domy v Horním Brašově které zmizely v 80letech díky stavbě OD PRIOR . Domy v ul. Dolní Brašov již nahradila ul. Deweterova a parková nábřežní úprava. V Zámeckém nádvoří je ještě stará zástavba kterou nahradila stavba DsPS.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 5.1.2016


Povodeň se valí přes Starý most

most vydržal povodňovú záťaž. tak si spomínam, ako sme museli zrušiť krok, ked sme ako vojaci cez tento most pochodovali aby sme ho nerozochveli takto nám hovorili naši nadriadení. kto vie ,ktorá záťaž bola preň nebezpečnejšia.

stano martinkovic, dne 22.12.2015


Zrcadlení – Horní Brašov 1929 – 2014

PODĚKOVÁNÍ – fotografovi který pořídil snímek z téměř stejného místa jako autor kdysi. Jinak zmizely budovy starého Týna a co je smutné, i lidé na Brašově !!!.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 3.12.2015


Zrcadlení – Dolní Brašov ulička pod farou

Demolice ulice ,,Pod Kostelem“ kolem r.1960-2. vpravo torzo domu č.p.221- majitelé manž. Anna a František Horákovi. V levé straně zeď Jelínků kovárny. Před č.221 zbořeniště Truhlářství Komunálních služeb m. Týn n. Vltavou(původní majitel p. Liška). Ve dvoře bydlely p. Lišková a rodina p. Fr. Duška (postavil si dům u Pivovaru). Dům v pozadí obývali – v přízemí rod. Mücke , v patře rod. Mrázů . Dnes po přestavbě – Penzion Pod Kostelem .

Václav Horák - Vltavotýn, dne 26.11.2015


Ostrov pod železným mostem

Na tomto ostrově u Bargrů mlýna byla do roku 1960 ? , Sokolská (městská) plovárna. Přístup byl nádvořím Bargrů mlýna a pily přes lávku ze které se ovládaly stavidla. U vstupu plovárny byla zděná budova pokladny a správy . V prostoru plovárny byl bazének -brouzdaliště pro děti, hřiště na volejbal , lavice na opalování , šatny a všude upravená tráva. Dřevěné šatny byly díky škvírám a vypadlým sukům často cílem pro milovníky ženské krásy. Ovšem – pokud nebyl na dohled plavčík !!!! , ale nebyl vždy poblíž , tak se dost výprav za ,,zakázaným“ povedlo. Ach jo kde že staré časy jsou …..

Václav Horák - Vltavotýn, dne 26.11.2015


Nová poliklinika přes řeku

Poliklinika ? — v době vzniku fotky se ještě jednalo o budovu bývalého Okresního Národního Výboru (zrušen 1960). Později internát Zemědělského učiliště , poté Poliklinika ,dnes Dům s pečovatelskou službou. Nová Poliklinika postavena v proluce v levo.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 25.11.2015


Sokolovna na místě bývalého divadla v přírodě

Komentář pod fotografií :.Sokolovna na místě bývalého divadla v přírodě :: je zavádějící. Budova Sokolovny byla postavena kolem r.1925.. Před levou stranou budovy kde je dnes park a Sportovní hala bylo fotbalové hřiště (později se hrálo na hřišti u Pivovaru -dnes f. Mikrona* Minesa). Od hlavní brány k Sokolovně po levé straně stála plechová hala/5x10m/ za ní byl dřevěný krček až k domku p. Krůčka (dnes parkoviště) . V tomto krčku byl dráha na koželky a 5-6 stánků na příležitostní prodej při :: poutích ,dožínkách ,posvíceních , slavnostech spolků a sdružení. Samotná stavba Divadla v přírodě se převážně nacházela dnes na místech- tenisových kurtů a levé poloviny hlavního fot. hřiště , prostor ohraničen ul.Táborská a částí ul. Milevská ke kruh. křižovatce (která kopíruje bývalou úvozovou cestu do lokality Peklo). Na fotografiích jsou vidět stodoly které stály na pozemku ohraničeném ulicemi Táborská , Milevská a průtahem 1/21 směrem Bechyně, Tábor. Divadlo v přírodě pana Jeníka Švehly byl rozsáhlý areál kde diváci neměli pevná sedadla ale přecházeli podle děje hry, na různá stanoviště. V přírodním divadle se hrálo od roku 1929 – 46 . Z celého prostoru sokolovny postupně zmizely tenisové kurty , hřiště na fotbal i s ,,hangárem“ a dřevěným krčkem. Trvalo poměrně dlouho než byly dostavěny sportoviště v dnešní podobě (1955 – 2000).

Václav Horák - Vltavotýn, dne 25.11.2015


Obraz pohled od věžičky na rohu polikliniky ke kostelu

děkuji udělali jste mi tím obrázkem radost. Maloval ho totiž muj táta. Je to vzpomínka

Mezerová Olga, dne 12.11.2015


Pohled od budějovické zákruty

Souhlasim,zivot tak leti,ze si to clovek uvedomi diky temto fotkam,bylo by krasne pozastavit cas…..alespon na chvili

Marcela Velkova, dne 8.11.2015


fh-0001-baracnicky-pruvod-1977-snimek0020

Fotky fajn historie ale ta doba KSČM a utrpení fuj hnus!!!!

Tonda, dne 28.10.2015


Místopis

bol by som rád keby sa ozval niekto kto bol narukovaný v týne, a aj tam zostal. ako som postrehol už ktosi písal, že sa tam oženil.chcel by som niečo bližšie zo života v kasarniach a ako ovlivnili kasárne život v samotnom týne.

stano martinkovic, dne 8.10.2015


Náměstí Míru od spořitelny

Pan Horák nám upřesnil, jak to bylo s tím pumpařem:

„Čerpadlář seděl v hotelu a když někdo přijel tak ho (jej) šel obsloužit . Škoda že ten * ta kdo dal tento popis , zřejmě již benzinku na náměstí nezažil. Je pravdou že provoz jaký je dnes tenkrát nebyl ale nikdo z obsluhy si nedovolil odejít –protože pumpaři se rovnali vekslákům , jaký měli vedlejší příjem . Benzin sice byl za 1,8 kčs a málo kdo po natankování čekal na drobné. A nafta se tankovala na poukázky po 20 litrech -takže se 166 litrů zarovnalo na180 . Škoda že tenkrát nejezdily osobáky na naftu tý bylo tenkrát moře . To jenom jako příklad ,toho si pumpaři velice cenili.“

Děkujeme!

admin, dne 8.4.2015


Vázání vorů

VAZIŠTĚ na Babici pod Neznašovem ,foto kolem r. 1935. Za zatáčkou proti skále dnes – Přehrada KOŘENSKO – vyrovnávací stupeň s plavební komorou.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 8.4.2015


Střed 0,1 km, Týn nad Vltavou

Klikněte si na „Občané u schodů do zákristie“ pod obrázkem, jedná se o odkaz na související fotku, kde občany fakt vidím 😀

admin, dne 7.4.2015


Střed 0,1 km, Týn nad Vltavou

Kde jsou občani u schodů ????? Asi špatně vidím , ale rozhodně si nepletu občany se sochama a výzdobou schodiště tč. v opravě (1962-65). Další oprava areálu + kostela v r.2014-15.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 7.4.2015


Motorkáři na náměstí

Foto kolem r.1962-65 . Správný název :: “ Motorkáři čekající před benzinovou stanicí na náměstí „.Podle počtu čekajících lze soudit na blížící se zdražení PHM.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 7.4.2015


Ryt kostel z branky Úzké uličky

Jedna z rytin -Cyklu “ Vltavotýnské pohledy a zákoutí “ od p. Jana Švehly z let 1920-35.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 7.4.2015


Velké prádlo v Dolním Brašově

Na fotce – zadní trakt domu „Barbora Smělá- ruční mandl“. Fotka je z ostrůvku přes odpadní kanál z Rybičků elektrárny. Tyto domky byli v r.1962- 65 zbořeny od Železného mostu až ke Kostelu , díky záplavové oblasti V.D. ORLÍK – dnes parková úprava a parkoviště. V levé části snímku – dům p. Emericha Novotného, odděleného z obou stran uličkou.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 7.4.2015


Kanoistika v Týně nad Vltavou má hluboké kořeny

Doplnění :: pán s knírem : / jméno neznám / – zřejmě v té době předseda Kanoistického svazu ČSR.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 7.4.2015


Kanoistika v Týně nad Vltavou má hluboké kořeny

Fotografie kolem r.1955 u plata Felixovi loděnice (přestavěná farská stodola), fotka u příležitosti výročí založení kanoistického oddílu. Z leva – p. Bilicz st , Karel Jílek , Václav Syrovátka , František Cinkl , Karel Frýd , František Kobera , Miroslav Frýd , Karel Šíma , Karel Hájek , ? , ?. Kluci – Václav Horák, Ladislav Hodný ?, Jan Příhoda.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 7.4.2015


Horní Brašov pohled do dvora

Fotografie kolem roku 1920-30. Pokud je popis „dnes Obch. dům“ tak je situován k levému portálu brány. Na snímku – malé tmavé okénko , dnes kanc. pojišťovy. Dvě podlouhlá okna – po přestavbě dnes prod. Drogerie. Stojící dívka v průchodu k náměstí – dnes uzavřeno mříží, z náměstí též uzavřeno – vstupní hala Mě.Úřadu. Další budova s vraty sloužila do roku 1974 jako Hasičská zbrojnice /poté přestěhována do Zám.nádvoří/, dnes prodejna Tabáku a Oční Optika. V zadu ještě vidět střecha PINTNERŮ hostince, dnes parková úprava.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 6.4.2015


Místopis

Díky moc za komentář, vzpomínám na dědu, působil v kasárnách na pozici myslím kapitána, v roce 73 již byl ale asi dávno vyhozen komančema..

Martin Klíma, dne 28.3.2015


Místopis

v 73 roku sa už dávno nebrodilo cez vltavu voj technikou to všetko sa už dialo na vvp šumava. jedine pár výcvikových hodím medzi kasárňami a gymnáziom dole u vltavy tam sa cvičilo stavanie pontonových mostov či na kolovej technike ,alebo pásovej. .pametám si tam aj rezanie dreva katromtak toto sa dialo na malej srane. tam sme sa stavovali vždy ked sme sa vracali z litoradlíc z terenného výcviku nový most bol už 5 rokov postavený ,až potom som sa dostal do týna. za nás sa vrch nad týnom smerom na temelín vysoký ,alebo červený kamík tam sme trávili značne vela hodín vo výcviku na spojovacej technike.

stano, dne 28.3.2015


Masarykovy kasárny od dnešního gymnázia

musím napísať ,že som milo prekvapený lebo za tých 40 rokov sa týn velmi zmenil.rozrástol sa, neviem kolko mal obyvatelov v rokoch 1973-74, ale teraz musí mať podla môjho odhadu aspoň raz tolko. opeknel, dostal ráz mesta ,ale takého utešeného skôr rozprávkového. dobre to na mňa pôsobilo.myslím, že sa ešte na takýto fakultatívny výlet vydám .je ešte čo prehliadať a spomínať.asi sa to stane skutočnosťou. napriek tomu by som sa chcel stretnúť s týnskimi heligonkármi .toby som si dohovoril s pánom, s ktorým sa v týne poznám z minuloročnej dovolenky. zatial do videnia

stano, dne 24.1.2015


Masarykovy kasárny od dnešního gymnázia

dakujem za fotografie velmi ma to potešilo .v niektorých prípadoch by som ani neveril ,že takto týn vyzeral.

stano, dne 23.1.2015


Místopis

rád si prečítam, ked najdem niečo v súvislosti s miestami, kde som niekedy niečo zažil. rád spomínam na týn z dôvodu, že som tu prežil 2 roky mladého života v masarykových kasárniach v roku 73-75.na špatné chvíle sa zabudlo a teraz spomíname na tie dobré .V týne som bol asi 2 roky po vojne, vtedy som sa ešte postretával z vela známimi a terazv roku 2014 v auguste /srpen/ bol som ubytovaný v prednom podskalí, skoro oproti kasárniam cez vltavu. ale to už bol iný pohlad kasárne napoly zbúrané. tak som si to pochodil zvečnil, a sklamaný som spomínal ako to tu bolo.niektorí ludia si z kasární niečo pametali, tak som sa niečo dozvedel. aj o vojakoch z povolania. u hlavnej brány stojí stale prerobená budova na byty ,tam som bol na spojovacej rote 2 roky a potom ešte jedna budova je prerobená ,tam sa už aj býva a ostatné je asi odsúdené na demolíciu.rád by som sa dozvedel novinky ako sa mesto vyvíja.a aj nejaké fotky keby mohly byť z kasární aj dobové aj novšie ,ktoré zachytávajú kasárne ešte v činnosti.tolko moje spomienky.

stano, dne 22.1.2015


Vojáci před tankem akce brod

Tato fotografie je u Solnice- Šílených. Brodilo se přes řeku k obecňáku v Podskalí, kde se objel blok „Solnice „a zpět na Malou Stranu. URÁÁÁ. Tyto vojenské “ manévry “ byly dobré i pro řeku, protože zároveň ženisti jezdili s motorovým člunem od jezu u Rybičků až k Bedrníku a vlnami zvedly usazeniny od dna (podobně jako jarní dřenice) a řeka byla čistá .

Václav Horák - Vltavotýn, dne 14.1.2015


Letecký pohled na Týn bez Nového mostu

Letecký pohled na náměstí kolem roku +-1962. Je zbořena Rybičků elektrárna, špalíček domů stojících na náměstíčku Pod kostelem, zbořeny domy v ulici Děkanská /Nikose Belojanise/, na protějším břehu začíná stavba nové loděnice TV Jiskra- vodácký oddíl. U Hotelu Zlatá Loď ještě není „architektonická“ dostavba vinárny. Poté následuje demolice stáré zástavby Dolního Brašova až k Štěrbů mlýnu, dnes parková úprava.

Václav Horák - Vltavotýn, dne 14.1.2015


Mistr hrnčířský se ženou u kamen

Mistr hrnčířský František Svoboda z Předního Podskalí se ženou.

Martina Sudová, dne 21.8.2014


Mistr hrnčířský podskalský při práci

Jedná se o hrnčíře Františka Svobodu z Předního Podskalí.

Martina Sudová, dne 21.8.2014


>> Jak se mohu zapojit?

Dobrý den paní Mezerová, díky za Váš komentář. Pan starosta má plné ruce práce se správou města, proto jsme jej (zatím) na těchto stránkách neangažovali 🙂

admin, dne 10.6.2014


>> Jak se mohu zapojit?

Moc hezky zpracované. Patří za to veljý dík panu starostovi,který se v tom angažuje.Říkáte Náš Týn . Taky tak trochu muj.pochází odtud má rodina, takže, i když bydlím jinde, beru Týn nad Vltavou jako město,kde mám své kořeny. Děkuji

Mezerová Olga, dne 9.6.2014


>> Jak se mohu zapojit?

Dobrý den pane Vlasáku, díky a odkaz, moc pěkně zpracované : )
Pěkný den MK

admin, dne 11.4.2014


>> Jak se mohu zapojit?

Dobrý den. Máte sympaticky zpracovaný Váš blog starytyn.cz. Zasílám Vám odkaz na související téma k Týnu n. Vlt., zde: http://kolomerice.eu/?ceskoslovenske-lehke-opevneni-1938-pasovice-hladna-pardovice-hroznejovice,77

S pozdravem
Petr Vlasák

Petr Vlasák, dne 11.4.2014


Jedna z posledních jízd vlaku z Týna nad Vltavou

Vlakem z Týna nad Vltavou jsem rád jezdíval .Bylo to moc hezké ,je moc škoda , že vlak přestal jezdit. Vlak by mohl jezdit aspoň v létě pro turisty.

Pavel Staněk, dne 21.2.2014


Dolní Brašov ulička pod farou

Díky, to mne těší 😉

admin, dne 9.2.2014


Dolní Brašov ulička pod farou

Miluji staré fotografie našeho Týna a ráda zkoumám,kde že se stávající objekt či místo nachází či zřejmě nacházelo.Děkuji LH.

Libuše Holubová Týn Nad Vltavou Matěje Kopeckého 148, dne 8.2.2014


Tolik loďáren u nás bejvalo a zbyla jen tahle Šílených..

Máme doma kotvu ze šífu, nechceš jí nafotit do archivu? Je krásná, rezatá! Vytahli jsme jí s tátou z prostředku řeky z bahna v době, kdy se stavěla přehrada Kořensko a v Tejně zbourali všechny tři jezy. Řeka byla jen takovej malej potok uprostřed a z kotvy čouhalo jen to jedno rameno. To snad bylo ještě za komančů, páč jsme tu kotvu narvali do kufru od Trabanta. Holejma rukama. Ocelový chlapi to byli! No ve skutečnosti to vyrval skoro celý táta sám, páč mě tou dobou mohlo bejt tak deset.

Teleke Tölökö, dne 1.1.2014


O projektu

Hallo Martin,

vielen Dank für deine Email! Ich habe die Webseiten dieses Jahr gemacht, weil ich natürlich ein Patriot aus Tyn nad Vltavou bin 🙂 und leider keine alten Ansichtskarten auf dem Web finden könnte. Deswegen habe ich meine Freunde, die irgendeine Ansichtskarten haben, kontaktiert und gebeten und sie haben sie mir geborgt und erlaubt sie zu veröffentlichen.

Es freut mich dass es auch für dich interessant ist 🙂 und vielend Dank für die Erlaubnis sie zu verwenden!

(Ich habe 4 gewählt – Lainsitzmündung, Kolodeje, Kolodeje Schloss und „Kurort Bechyne“.

Mit freundlichen Grüssen nach Wien aus Tyn nad Vltavou!

Martin

admin, dne 30.12.2013


O projektu

Hello,

today I visited Your amazing site, especially the site with the old cards of the mouth of Luznice.

I have a website about the river and I am collecting cards with photographs of it. I even have a card „Vtok luznice do Vltavy“: http://www.prinzeps.com/lainsitz/alteAnsichten/displayimage.php?pid=6&fullsize=1

If you want, you can use it!

Greetings from Vienna,

Martin Prinz

Martin Prinz, dne 28.12.2013


Dvůr na Dolním Brašově pod kostelem

Tak pozor, tenhle obrázek mi visí doma na zdi. To je vjezd do dvora elektrárny u Rybičků. Tam bydlela prababička s pradědou

Teleke Tölökö, dne 20.12.2013


Pohled na Týn z Kohoutu od statku U Dřevů

„Poválečná léta signalizovala další vlnu rozvoje. Do kasáren nastoupil nový útvar československé armády, v roce 1947 byla postavena nová budova školy na Malé Straně.“ zdroj: http://www.tnv.cz/cz/tyn-nad-vltavou/historie-mesta/

Zároveň ještě neexistuje ulice Orlická (název bych osobně přičítal dostavbě Orlické přehrady v roce 1960, kdy vzdutí Vltavy dosáhlo až k Týnu a domy ležící v zátopové oblasti, tedy téměř celá městská čtvrť Dolní Brašov, musely být demolovány).

Ze kterého data je fotografie bohužel nevím, dle výše uvedeného se domnívám, že v padesátých létech, nicméně třeba nám to někdo více přiblíží podle rozestavěných budov apod. 🙂

admin, dne 12.12.2013


Pohled na Týn z Kohoutu od statku U Dřevů

Jak se stara ta fotka? kdy byla postavena zakladka na male strane?

tomas, dne 12.12.2013