Blesková povodeň Týn nad Vltavou 24.7.2016

Varování meteorologů se naplnila a bouřky v noci na neděli 24.7.2016 zasáhly část území České republiky. Velké škody způsobily na jihu Čech, zejména pak v Týně nad Vltavou, kde voda poničila náměstí a přilehlé ulice.

Podle údajů ze srážkoměru, který má radnice nainstalovaný na budově Městského úřadu, spadlo v noci na neděli 50 mm srážek za čtyři hodiny. Centrum města, které leží pod kopcem, tak spláchly přívalové deště a voda valící se dolů z kopce. Jak ukazuje video, které redakci TN.cz poskytla uživatelka Facebooku Dunieska Dunka déšť přeměnil ulice města v řeku. Nejvíce utrpělo náměstí Míru a ulice Puchmayerova, kde voda vymlela dlažbu. U kostela v centru města dokonce voda podemlela a zbourala zídku. Část centra jihočeského města tak musí být pro dopravu uzavřena.

Přívalové deště poškodily také letní plovárnu. Voda zaplavila bazén a strojovnu. Provozovatel předpokládá, že bude muset zůstat minimálně týden uzavřena. Majitelům vyplavených domů nabízí městský úřad zapůjčení vysoušečů.

Zdroj textu: TV Nova
Zdroj videa 1: Dunieska Dunka
Zdroj videa 2: Petr Kašpar

 

 

Zdroj fotografie: Petr Kašpar, Dunieska Dunka, Martin Klíma

Městská policie Týn nad Vltavou – oficiální stránka
24 červenec v 18:48
PŘÍVALOVÝ DÉŠŤ OCHROMIL MĚSTO

V noci ze soboty na neděli se městem Týn nad Vltavou prohnal ničivý přívalový déšť, který způsobil rozsáhlé škody na majetku. Strážníci městské policie pomáhali s odstraňováním jeho následků a zejména zabezpečovali místa, kde by pohyb osob mohl být nebezpečný. Citelné škody déšť způsobil v samotném centru města, kde v Tyršově ulici doslova vybouchla kanalizační šachta, následný proud vody uvolnil masu kamenné dlažby z ulice, která se valila náměstím až k hotelu Zlatá loď. Další škoda vznikla na zdi ohraničující kostel Sv. Jakuba v ulici Puchmayerova. Zeď zřejmě nevydržela nápor vody a částečně se zbortila na chodník a silnici. Kompetentní osoba poté rozhodla o dalším částečném stržením zdi z důvodu jejího statického narušení a možného pádu. Starosta města svolal krizový štáb, kde všechny zúčastněné subjekty dostaly úkoly jak postupovat při odstraňování vzniklých škod. Velký dík patří jako vždy hasičům a to jak profesionálním, tak dobrovolným. Prosíme občany o nahlášení škod na majetku způsobených přívalovými srážkami, které dosud nebyly zmapovány pracovníky MěÚ.Popis škod je možné zaslat na e-mail pavla.frankova@tnv.cz, popř. nahlásit na tel. 385 772 202.
Vzhledem k tomu, že deště mohou potrápit město i tuto noc, trvá pohotovost všech složek, které se na odstraňování škod podílejí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.