Pavučina na Starém mostě

jd-0023-pavucina-stary-most

MěDDM společně s Divadelní společností Vltavan připravil pro všechny děti, rodiče i prarodiče a všechny, kteří se chtějí bavit tradiční průvod s názvem “Probouzení Broučků”.

Už jsme si v Týně nad Vltavou zvykli, že na podzim uspáváme rodinu Broučků a na jaře ji probouzíme a společně vyprovázíme do jejich letního bytu v parku u Otáčivého hlediště. Nejinak tomu bylo i letos. V neděli 18. 4. jsme rodinu Broučků probudili písničkou. Hezky jsme se přivítali a vyrazili na cestu. Po cestě na nás čekala už probuzená příroda. Na starém mostě pavoučci utkali velikou pavučinu, kterou museli všichni opatrně prolézt, u řeky čekali vodníci i vodníčci, kteří hlídají řeku Vltavu a ti nás převezli na druhý břeh řeky a před parkem už rodinu Broučků s průvodem čekali motýlci a ostatní broučci, aby s námi se všemi přivítali jaro, které už snad konečně po tak dlouhé zimě přichází.

Chyběl jen tatínek Brouček, který odjel pozvat Broučka od moře, aby se k nám přijel podívat. Nikdo z nás neví jak Brouček vypadá, proto maminka požádala děti, aby namalovaly, jak si tohoto Broučka představují a své obrázky přinesly do Zámeckého divadla nebo na Dům dětí a na podzim si z nich uděláme velikou výstavu v Zámeckém divadle.

Velké poděkování patří hasičům, kteří nám pomáhali s pavučinou, Rafting klubu Týn nad Vltavou za převážení dětí a rodičů na raftech a všem ostatním, kteří se na přípravě a organizaci tohoto odpoledne podíleli. Děkujeme.

Zdroj textu: http://www.ddmtyn.cz/default.php?IDClanku=465

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *